A hétköznapok taposómalmából kiszakadva a 30-40-esek körével ismét a már hagyománnyá vált kirándulásunkat szerveztük 2015. február 21-re szombatra a Vértes-hegység „fővárosába”, Csákvárra.
A meteorológiai előrejelzés szerint erre a napra verőfényes napsütés ígérkezett.
Bakancsot húztunk hát és lelkesen vetettük magunkat aznapi túra kalandunkba.
A túratávot ekkor még nem is sejtettük…
Várakozással töltött el mindannyiunkat, hogy megtekinthetjük a Vértes-hegység második leghosszabb, őslénytani leleteiről nevezetes üregét, a 90 méter hosszú Csákvári Báracháza-barlangot, melyet más néven Esterházy-barlangként is emlegetnek, majd bejárhatjuk a Haraszt-hegyi tanösvényt.
Míg első úti célunkhoz, a barlanghoz nem értünk, hatalmas beszélgetések, nevetgélések törték meg az erdő csendjét, talán észre sem véve a kisebb-nagyobb emelkedőket.
A tiszta szép időben a levegőt szabályosan harapni lehetett.
Itt-ott érezhettük a szél erejét, ilyenkor kicsit feljebb húztuk kabátunkon a cipzárt vagy feltettük a kapucnit, sapkát.
A barlanghoz érve elemlámpák kerültek elő, hiszen felkészült túravezetőnknek köszönhetően már korábban megtudhattuk, hogy erősebb fényű lámpával a bátrabbak akár meg is tekinthetik a barlang belsejét.
A hasadék érdekessége a hátsó járatban belógó barnás hajszál-gyökérfüggöny. A nedvességet kereső bokrok gyökerei az idők folyamán a repedések mentén nőttek bele a barlangba.
Itt kicsit megpihenve elfogyasztottuk szendvicseinket, gyümölcseinket, majd folytattuk utunkat a Haraszt-hegyi tanösvény felé.
Ide egy kis autóparkolóból indult az út egy meredekebb emelkedővel, majd aztán lejtővel.
A néhol még hófödte hegytetőn mókaképpen kis hógolyózásra is sort kerítettünk, ami tovább színesítette kalandunkat.
Fotók készültek megörökítve a körülöttünk lévő, Isten alkotta csodálatos természetet és jókedvünket.
A hegygerincen lefelé haladva térképszerűen tárult elénk Csákvár és környékének gyönyörű panorámája. Megálltunk. Egy pillanatra mindenkit magával ragadott a táj szépsége, még ilyenkor tél végén is de gyönyörű minden!
Túránk végén jóleső fáradtsággal tértünk vissza a parkolóba autóinkhoz, ahol összegezve az útvonalat, óráinkra pillantva, látva az eltelt időt, bizony kb. 18 km-t gyalogoltunk!
Bevallom, észre sem vettem…
Számomra erre a napra megszűnt létezni idő és távolság, csak a természetközelség volt jelen, derű és jókedv.
Elgondolkodom magamban most is mikor e sorokat írom, milyen szerencsések is vagyunk!
Gyönyörű környezetben, élményekben gazdagon, együtt feltöltődve térhettünk haza.
Mindez Isten ajándéka!
Hálás vagyok érte és köszönöm!
„Tegnap hóvirágot láttam,
A tavasz első hírnökét,
Fejét lehajtva álldogált,
Szerény mosollyal nézett szét.”
Baranyai Edina