Magyaralmási Református Egyházközség Honlapja

Gyermek-istentisztelet 2021. január 24.

2021-02-05 20:14:05 / Polgár Tibor

 

Jó reggelt Gyerekek! Áldás, békesség!

 

Emlékeztek még arra, hogy erre a köszönésre mit szoktatok, szoktunk válaszolni? Istené a dicsőség! Köszönjetek így otthon ma egymásnak, hisz ahogy Tibi bácsi szokta mondani a legkisebb, de legfontosabb gyülekezetünk a családunk! Ha nem is tudunk az igazi nagy gyülekezettel találkozni ma a templomban, azért ez a családi, pici gyülekezet is otthon sok erőt, örömöt ad nekünk. Jó együtt lenni!

 

Kezdjétek a mai napot egy közös családi imával!

 

Megköszönheted apát, anyát, ha van testvéred, akkor a tesódat. Megköszönheted, ha van nagyikád, nagyapód! Megköszönheted, ha van kis állatkád, kutyusod, kiscicád. Megköszönheted, ha beteg voltál, de már jól vagy, mert meggyógyultál, vagy ha beteg vagy épp most, hogy az Úr ott van veled!

 

Dicsérheted Istent, mert jó hozzánk, vigyáz ránk! Adott nekünk otthont, meleget, hogy ne fázzunk. Ételt, hogy ne éhezzünk. Kérheted őt, hogy ha bajban vagy, segítsen, vagy valakinek szüksége van valamire, hogy Isten adja meg neki!

 

Dicsérhetjük őt énekekkel is! Énekeld el az Úrnak a kedvenc hittanos éneked!

 

Én ma ezt énekelem:

Jó hozzám az Úr, jó hozzám az Úr, elküldte értem szent Fiát, jó hozzám az Úr!

Itt meghallgathatod, de már sokszor énekeltük az oviban is, a suliban is!

 

https://www.csodaklikk.com/index.php?p=content&data=4h43BMBi

 

Ha nagyon hiányzik a templom, a mi kis gyerek-istentiszteleti alkalmunk, építs kockából templomot vagy rajzold le, és imádkozz te is azért, hogy mihamarabb találkozhassunk!

 

Ma arról fogunk tanulni, hogy Jézus nagyon sokszor magához hívta az embereket. Igaziból nem is kellett őket hívni, mert jöttek maguktól. Jézussal nagyon jó volt együtt lenni! Nem csak azért, mert meggyógyította a betegeket, és az nagyon izgalmas volt, amikor egy béna felugrott, vagy egy vak újra látott, hanem azért, mert beszélgetett velük. És amikor vele beszélgettek, az mindennél jobb volt, mert az ő beszéde maga volt az élet! Olyan dolgokat tanított nekik, amiket csak Isten Fia tudott nekik megtanítani. Például, hogy kik a boldogok, mi is az igazi kincs, vagy hogy hogyan imádkozzanak. És meg is tanította őket imádkozni! Képzeljétek, ti is azt az imádságot szoktátok mondani, amikor a Mi Atyánk, ki vagy a mennyekbent mondjátok, amit Jézus maga tanított meg az embereknek! Jézus szavaival imádkozunk olyankor!

 

Ugye milyen csoda ez? Jézus kétezer éve járt itt a földön, és ez az imádság azóta itt van velünk, itt él a szívünkben, itt van a szánkban. Itt van vele együtt Jézus is velünk!

 

De nem csak tanította őket erre, hanem példát is mutatott nekik! Nézzétek meg ezt a kis képes tanítást a Csodaklikk oldaláról a képek segítségével, oldalt a nyíllal tudtok lapozni! Kérjétek meg anyát, apát vagy tesót, hogy olvassa fel nektek a kis olvasnivaló részeket!

 

https://www.csodaklikk.com/index.php?p=content...

 

Látjátok, milyen jó is Jézus közelében lenni? Mindig éri meglepetés azt, aki hozzá megy, vele van, őt hallgatja, hozzá imádkozik!

 

Ilyen vasárnapot kívánok nektek is! Legyen tele a szívetek Jézussal! Ha van kedvetek velem kézműveskedni, akkor itt olvashattok pár ötletet: Ha néha elfelejtesz imádkozni valakiért, akkor jól jöhet ez a kis ötlet:

 

rajzold le az egymás mellé tett kezeidet egy lapra így:

 

https://hu.pinterest.com/pin/457889487104446188/

 

Írd rá vagy rajzold rá a legfontosabb kéréseidet az ujjakra, így ha imádkozol, akkor erről eszedbe jut. Például a nagyujj lehet apa, a mutatóujj anya, stb.

 

Vagy a hüvelykujj a család, a mutató a suli, stb.

 

https://hu.pinterest.com/pin/844493653671493/

 

Vagy így is lehet:

 

https://hu.pinterest.com/pin/844493653671493/

 

Köszönöm, ha velem tartottál!

 

Legyen áldott a vasárnapotok!

 

Edit néni