Öhler Markus Barnabás című könyvén keresztül néhány fontos adalékhoz juthattunk az apostolok életéről. Érdekes volt valaki olyan életén keresztül újragondolni az első század keresztyén történéseit, aki korának kiemelkedő alakja, az Újszövetség lapjain mégis háttérben maradó személy.
A gyakorlati teológiai munkák közül Ray Bakke chicagoi lelkipásztor küzdelmes szolgálatával ismerkedhettünk meg, a The Urban Christian című könyvéből. Bakke megtapasztalhatta, hogy egy haldokló gyülekezet hogyan válhat sok-sok imádkozás és munka árán egy közösség kovászává. Szolgálata alatt nem csak a gyülekezet éledt és formálódott újjá, hanem a körülötte lévő gettó is élhető városrész lett.
Utána Szaból Lajos két könyve következett. A szerző kompetencájával, gyakorlatias hozzáállásával és hatalmas szakmai tudásával az Élet a gyülekezetben és A közösségépítő lelkész című könyvein keresztül ismerkedhettünk meg. Nem csak a bizonyos gyülekezetépítési módszerekkel találkozhattunk, hanem ezeknek gyakorlati megvalósulásaval, Magyaroszágon kipróbált eredményeivel is. Könyvei rengeteg impluzust, ötletet adnak, és megújulásra késztetik az olvasót.
Bakke könyvében leírja, hogy szerinte az egyház utolsó hét szava a „we never did it that way before” (mi ezt nem így szoktuk csinálni). A tanulmány nap metodikája – új helyszín, új módszer – akaratlanul is illeszkedett ehhez.
Bódis Tamás szentlászlói lelkipásztor