Pályázati Lehetőségek Honlapja

Pályázati kiírás a Civil Liciten való részvételre

2013-06-12 20:03:37 / Refdunántúl Adminisztrátor

Kiíró: Civil Licit Alapítvány

Határidő: 2013.07.09

Érvényes: 2013.07.09

Tárgymutató: Civil Liciten való részvétel

Pályázhat: 1. Azok a szervezetek, amelyek az alábbi fejlesztési programok bármelyikének forrásaiból támogatott nyertes és megvalósított, vagy legalább a megvalósítás félidején túl lévő pályázattal rendelkeznek főpályázó projektgazdaként vagy konzorciumi partnerként:

HEFOP, ROP, GVOP, KIOP, TÁMOP, TIOP, KMOP, ÉMOP, ÉAOP, DAOP, DDOP, KDOP, NYDOP, ÁROP, EKOP, KEOP, KÖZOP, GOP, EQUAL Közösségi Kezdeményezés, INTERREG, ETE, Norvég Alap és Svájci Együttműködés.

2. Azok a civil szervezetek, amelyek az elmúlt öt évben és/vagy forprofit szektorból kapott támogatásból megvalósítottak társadalmi és/vagy környezeti fenntarthatósággal kapcsolatos projektet. A referencia igazolására a jelentkezési adatlap szolgál

Magyarországi civil szervezetek pályázatot nyújthatnak be a 2013-as Civil Licit fenntarthatósági árverésen való részvételre, ahol felelős vállalatok számára bemutathatnak, árverésre és megvételre bocsáthatnak olyan szolgáltatásokat, amely vállalatok társadalmi felelősségvállalási programjába illeszthető.

A pályázaton 10 szervezet 10 szolgáltatása kerül kiválasztásra. Az eredményhirdetés után a liciten induló szolgáltatások felkerülnek a http://www.civillicit.hu weboldalra, bemutatásra kerülnek a Civil Licit facebook oldalán, illetve megjelennek egy ún. licitáló füzetben, a licitálók teljes körű tájékoztatása érdekében. A Civil Licit rendezvényen a civil szolgáltatások egy rövid bemutatást követően kikiáltási áron kerülnek licitre. A licitálást megnyerő cég és a pályázatot benyújtó civil szervezet a licitforduló végén szándéknyilatkozatot írnak alá, melyben vállalják a program megvalósítását. A civil szervezet és a cég közötti megállapodásban, illetve a programok megvalósításában a pályázat kiírója nem vesz részt, azokért felelősséget nem vállal. A Civil Licit Alapítvány együttműködő partnere a pályáztatásban és lebonyolításban a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.

Milyen témájú szolgáltatásokkal lehet pályázni?

- Környezetvédelem, zöld munkahely programok

- Energiahatékonyság

- Befogadó munkahely programok: hátrányos helyzetűek és megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását elősegítő programok

- Családbarát munkahely kialakítása, magánélet és a munkahelyi feladatok összehangolása

- Munkahelyi esélyegyenlőség megteremtése

- Fogyatékos személyek integrációja

- Hátrányos helyzetűek és romák felzárkóztatása, esélyegyenlősége

- Egészségmegőrzés, egészség-fejlesztés, egészséges életmódra nevelés

- Mélyszegénység, éhezés megszűntetése

- A társadalom ismereteinek, kompetenciáinak fejlesztése (pl. gazdasági, pénzügyi ismeretek, digitális kompetencia, a tanulás tanulása)

- Egyéb társadalmi és/vagy környezeti fenntarthatóságot szolgáló programok

A szolgáltatások lehetséges típusai:

- Önkéntes munka

- Képzés, tréning

- Családi nap, vállalati rendezvény

- Tanácsadás

- Ismeretterjesztés

- Egyéb

A szolgáltatások kikiáltási ára minimum 50 000 Ft, maximum 450 000 Ft lehet.

Egy civil szervezet maximum két pályázatot adhat be, de egy civil szervezet csak egy szolgáltatással indulhat.

A pályázatokat kizárólag elektronikus úton, a http://www.civillicit.hu weboldalon lévő pályázati adatlap kitöltésével lehet benyújtani.

További információ:

http://www.civillicit.hu

egyéb