Pályázati Lehetőségek Honlapja

Határon átnyúló együttműködés a szakképzés és a felnőttképzés területén / TÁMOP-2.2.4-11/1

2011-11-14 19:25:18 / Refdunántúl Adminisztrátor

Kiíró: ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht.

Határidő: 2011.12.02

Érvényes: 2011.12.02

Tárgymutató: együttműködés, határon átnyúló

Pályázhat: Pályázni azok a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. törvény (Fktv.) 3. - (1) bekezdés b) pontjában meghatározott felnőttképzést folytató intézmények jogosultak, amelyek az Fktv. 21. -(3) bekezdése szerint a támogatás teljes időtartama alatt biztosítják, hogy a FAT által kiállított, hatályos intézményakkreditációs tanúsítvánnyal rendelkeznek, továbbá a felnőttképzés keretében szakképzést is folytatnak, és többéves hagyományokra épülő, dokumentált szak- illetve felnőttképzési programokat valósítottak meg európai uniós - elsősorban szomszédos - tagállamokban működő intézményekkel.
Pályázatot benyújthatnak azon pályázók is, amelyek a TÁMOP-2.2.4-08/1 pályázati kiírás keretében támogatást nyertek, és a projektet legkésőbb a pályázat benyújtásának időpontjáig lezárta1. A tervezett projekt azonban nem irányulhat a TÁMOP-2.2.4-08/1 keretében megvalósított tevékenységekre és együttműködő partnerekre együttesen; a TÁMOP-2.2.4-08/1 pályázati kiírás keretében programot megvalósított pályázók a korábbi projektjükkel megegyező tevékenységet csak más együttműködő partnerrel valósíthatnak meg, vagy azonos együttműködő partnerrel csak más tevékenységek megvalósítására kaphatnak támogatást.
- önálló jogi személyiséggel és adószámmal rendelkező szakképző intézmény (a szakképzésről szóló 1993. évi LXXVI. törvény 2. - (1) bekezdésének megfelelően);
- nonprofit korlátolt felelősségű társaság (KSH 572); nonprofit részvénytársaság (KSH 573) egyéb jogi személyiségű nonprofit szervezet (KSH 599)
- egyéb egyesület (KSH 529)

- köztestület (kamarák - KSH 541, egyéb köztestületek - KSH 549)
- alapítvány (KSH 569)
- közalapítvány (KSH 561)
- jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társaság - Kft., Rt. (KSH 113, KSH 114)
- jogi személyiség nélküli gazdasági társaság (kkt. - KSH 211., bt. - KSH 212)
- egyéni vállalkozó (KSH 231)
- központi költségvetési szerv (KSH 312)

A támogatás célja az Új Széchenyi Terv részeként a szak- és felnőttképzés területén szerzett magyar tapasztalatok átadása a többi EU tagállam (elsősorban a szomszédos országok) szak- és felnőttképzéssel foglalkozó intézményei, valamint munkaügyi központjai számára, a munkaerőpiac igényeivel összhangban olyan képzési programok kidolgozása, tananyagok fejlesztése, amelyek hiányoznak az együttműködő országokban, és amelyekre a gazdasági szereplők oldaláról igény jelentkezik. Az együttműködés kiterjedhet például az intézményrendszerre, jogi szabályozásra, a különböző hátrányos helyzetű célcsoportok igényeinek figyelembevételére, integráció elősegítésére, egyenlő esélyű hozzáférés biztosítására, korszerű módszerek elterjesztésére a szak- és felnőttképzés területén.